Blog

5 důvodů proč si založit vlastní web

web network

Přemýšleli jste někdy nad založením osobních webových stránek?

Máte pocit, že mají smysl jen pro známé osobnosti a pro ostatní je to zbytečnost?

Popíšu vám několik důvodů, proč si myslím, že vlastní webové stránky mohou být přínosné pro každého.

Zaměřím se čistě na důvody proč si založit osobní web. I když pro firemní webové stránky většina uvedeného také platí, přeci jen mají firemní prezentace svá specifika a odlišnosti, které sahají nad rámec tohoto článku.

Jaké jsou tedy jednotlivé důvody hovořící pro založení vlastního webu?

1. Vlastní efektivní prezentace

Asi nejdůležitější důvod proč si založit své vlastní webové stránky je možnost efektivně prezentovat sám sebe. Taková webová vizitka má takřka neomezené možnosti jak zaujmout. Záleží jen na Vaší fantazii.

Mnoho lidí využívá s oblibou webovou vizitku k prezentaci svých znalostí a schopností potenciálním zaměstnavatelům. Zejména lidé z kreativních oborů typu grafik, designér, apod. na svých webech ukazují svojí tvorbu, svá portfolia, protože jak známo, obraz řekne víc než tisíc slov. K přehlednému soupisu vlastních schopností, znalostí a kvalifikace je ale může použít kdokoliv. Vznikne pak takový virtuální životopis, který má na rozdíl od běžné čistě textové podoby mnohem více prostoru na originální zpracování a tedy i potenciál lépe zaujmout případné hledače specialistů ve vašem oboru.

Pokud chcete s ostatními sdílet nějaké informace o sobě nebo své názory, myšlenky a nápady hezky uceleně na jednom místě a ve formě jaká Vám vyhovuje, opět krásně poslouží vlastní webové stránky.

Určitě už jste se setkali s výrazem blog, ostatně jeden právě čtete. Blog je vlastně specifická forma webové stránky určená právě k prezentaci nějakých příspěvků autora ať už ve formě textů, obrázků nebo třeba videí. Možná Vám postačí samostatný blog, komplexnější webová prezentace ale nabízí mnohem víc možností. Každý si může zvolit podle svých preferencí formu, která mu nejlépe vyhovuje.

Webové stránky zkrátka nabízí nekonečně možností jak se prezentovat světu efektivně a leckdy díky moderním technologiím i velmi efektně.

2. Kdo nemá web, jako by nebyl

Pokud máte pocit, že by bylo fajn, kdyby o Vás svět věděl, ať už z jakéhokoliv důvodu, webové stránky jsou ideální prostředek jak toho docílit. V dnešní době je internet čím dál více to první (a často i jediné) místo kde hledají lidé informace nebo kontakt na někoho o kom se někde někdo v nějaké souvislosti zmínil. Takový člověk, má obvykle nějaký důvod proč Vás hledá, něco ho na Vás zajímá. Nenajde-li Vaše webové stránky, svoje hledání rychle vzdá, obrátí svojí pozornost jinam, k někomu kdo web má a Vám možná právě unikla nějaká zajímavá příležitost.

Jestli chcete být k nalezení, fungují v tomto směru i různé sociální sítě. Když ale chcete, aby se o Vás i cizí lidé snadno a rychle dozvěděli přesně to, co sami chcete, nebude nejlepší, když si otevřou přímo Vaší vlastní webovou stránku s obsahem podle Vašich představ?

3. Je to jednoduché a dostupné

V dnešní době je neuvěřitelně jednoduché si založit vlastní webové stránky. Na internetu je nepřeberně míst kde lze přes jednoduché rozhraní založit a vytvořit své webové stránky zdarma. Zvládne to opravdu každý. Na každém trochu slušném serveru kde takovou službu nabízí, najdete i návod jak přesně to u nich udělat. Kromě toho, návodů od různých autorů, jak si takový web zřídit krok za krokem Vám každý vyhledávač nabídne spoustu.

Pokud chcete mít vlastní webové stránky pod svým jménem (jako například já), pořídit si vlastní doménu (adresu webu) je dnes záležitost pár korun ročně. I možností zřízení hostingu kde jsou webové stránky fyzicky umístěné, je dostupných mnoho jak zdarma tak placených s nejrůznějšími službami a od různých poskytovatelů. Například tento web běží na hostingu Wedos. Ceny profesionálních hostingů už jsou dnes také dostupné pro každého.

Ani v případě, že se vám nebudou líbit nebo z nějakého důvodu nebudou vyhovovat základní služby dostupné zdarma nebo v případě, že se s technickou částí nechcete vůbec zabývat, nabídek profesionálních webmasterů je internet také plný. Záleží už pak na konkrétní nabídce a Vašich požadavcích, ale ani investice do profesionální tvorby webu nemusí být nijak závratná. A pokud to myslíte se svou prezentací vážně, tak se Vám jistě vyplatí a v budoucnu i několikanásobně vrátí.

4. Trvalá zpětná vazba

Jeden z nejlepších způsobů jak se o sobě a kvalitě své tvorby něco dozvědět, jsou reakce ostatních. Ohlasy na Vaše publikované názory a myšlenky nebo na Vaši tvorbu od dalších lidí jsou doslova studnicí poznání. Čím více zpětné vazby od lidí dostanete, tím více získáte námětů k zamyšlení, podnětů ke zlepšení nebo motivace do další tvorby.

Proto bývá nedílnou součástí většiny blogů možnost komentování příspěvků autora. Kdokoliv může prostřednictvím jednoduchého formuláře případně provázáním přes různé sociální sítě přidat svůj názor nebo připomínku přímo k danému příspěvku autora.

Lidé rádi komunikují a komentují vše, co je nějakým způsobem zajímá. Komentáře pochvalné zajisté každého potěší, z komentářů kritických se zase můžete poučit. Nezřídka vznikají na diskuzních fórech některých webů celé komunity lidí, které spojuje daná problematika. Diskuze pak bývají dlouhodobé a jdou často daleko za rámec obsahu původního článku, váš web pak doslova ožije díky aktivitě mnoha dalších lidí.

Každý člověk může mít na danou věc jiný názor. Čím více názorů posbíráte, tím lépe pak můžete zhodnotit případné společné rysy a vyvodit nějaké závěry. Kvalita Vaší další tvorby pak bude díky poznatkům získaným přes zpětnou vazbu neustále stoupat.

Zpětnou vazbu, kterou Vám někdo vyjádří slovně, je snadné zapomenout a nijak nezužitkovat. Ke zpětné vazbě na Vás nebo Vaší tvorbu, hezky pohromadě na jednom místě přímo na Vašich webových stránkách, se můžete kdykoliv podle potřeby vracet.

5. Web nikdy nespí

Webové stránky pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Když vy spíte nebo děláte cokoliv jiného, co se Vám zrovna chce, Vaše webové stránky neustále předávají svůj obsah.

Prostřednictvím svého webu jednoduše jednou vypustíte do světa nějaký svůj názor, informaci nebo myšlenku a dál už si žije vlastním životem. Postupem času na Vaše stránky budou přicházet stále noví a noví lidé. Vaše tvorba, myšlenky a názory nebo cokoliv jiného co chcete, tam na ně už budou čekat. Ihned k dispozici bez nutnosti Vašeho přímého zapojení. Nemusíte znovu investovat osobně svůj čas pokaždé, když někdo další projeví zájem o Vaši tvorbu, Vaše názory, myšlenky nebo informace. Zbyde Vám potom více času na samotnou tvorbu dalšího nového hodnotného obsahu.

Váš web Vás bude reprezentovat, komunikovat s návštěvníky a sdělovat světu to co chcete zcela automaticky jednou provždy.

—-

Toto je pět zásadních důvodů proč má podle mého názoru smysl si založit své webové stránky. Pokud chcete něco sdělovat světu, těžko to uděláte dlouhodobě lépe jinak než prostřednictvím svého webu. Jestli váháte nad tím, zda si svoje webové stránky založit či ne, doufám, že tento článek Vám pomohl v rozhodování.

Pokud souhlasíte nebo máte jiný názor, nějaké připomínky či komentáře, budu rád, když se o ně podělíte v komentářích.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.