Blog

Vzpomínky na Afriku (díl. 2) – Hakuna matata, vole!

Jaká že je Afrika? Všichni, co tam byli, říkali, že je úžasná – a my musíme znovu potvrdit, že měli pravdu. Nadchla nás spousta věcí – například lidé, opice a baobaby, o nichž píšu zde, v prvním díle tohoto miniseriálu.

V tomto díle se dozvíte víc o safari a sloní rodince, co si to štrádovala přes cestu rovnou před naším autem, o zelených pahorcích afrických a koupání ve vodopádu, o zážitcích s netopýry v centru Mombasy v pravé poledne nebo o tom, proč v Africe vládne přístup hakuna matata a jak se jím můžeme inspirovat!

ČÍst dÁle…

Vzpomínky na Afriku (díl. 1)

Naše letošní dovolená sklízela snad nejkontroverznější ohlasy ze všech. „Afrika?“ klepali si všichni na čelo. „Tam je to nebezpečný, ne?“ říkali jedni. „Moskyti, malárie, žloutenka a kdovíco ještě. Máte očkování?“ strachovali se druzí. „Jedete do Keni? V Nairobi teď řádí cholera, prý i v hotelích!“ četli důkladně noviny třetí. „Tam je šílený vedro,“ připomínali zas ti první. „A v Mombase byl před 4 lety bombový útok!“ googlovali, když jsme si z toho nic nedělali.

Navzdory všem těmto dobře míněným pečovatelským radám jsme odletěli – a teď po návratu můžeme zkonstatovat, že to byla jedna z nejlepších našich dovolených. Čím nás Afrika tak nadchla?

ČÍst dÁle…

Kosmonautem nebo podnikatelem?

Zrovna nedávno se mě moje žena Sofie ptala, jestli jsem chtěl být taky kosmonautem, když jsem byl malý. Chvíli jsem přemýšlel, a popravdě – nedokázal jsem si vzpomenout. Vzpomněl jsem si ale, že mě rozhodně, ale rozhodně v dětství ani nenapadlo, že bych chtěl být podnikatelem.

Pokud jste ročník 77 jako já, je vám jasné, proč mě to ani napadnout nemohlo: tehdejší oficiální režim tento druh živobytí zrovna nepodporoval, ba naopak.

Jak se tedy vlastně utváří cesta životem? Na čem závisí, čím se kdo stane?

ČÍst dÁle…

Citát dne

„Úspěch je dítětem odvahy.“

— Voltaire