Blog

Co líný Honza v Americe dělal

honza_za_peci_2

Pamatujete se na můj minulý blogový článek o líném Honzovi? A taky vám vrtá hlavou, co ten Lazy Johnny v té Americe vlastně dělal?

Tak já vám to prozradím. V Americe už sklízel úrodu. To ještě doma – z pece – zasadil sad.

Že nevěříte, že by se dal při ležení na peci sázet sad a zakrátko v něm sklízet? Ale ano. Žijeme v době počítačové a skrze pár tlačítek a drátků a vzduch se můžeme spojit s libovolným místem na světě – a to dokonce s mnoha místy najednou. Jedním klikem, jedním prstem, ze zápecí…

Takže trochu konkrétněji, abych nebyl tak kryptický. Jak víme, líný Honza alias Lazy Johnny je herním programátorem. Začalo to tak, že sám miloval hraní her na počítači, ale pak mu to přestalo stačit. Tak začal ty hry vylepšovat a psát do nich různé mody. A pak mu i to přestalo stačit a začal psát svoje vlastní hry.

Jenže šudlat si něco doma na koleně a nechávat si to pro sebe, to není taková legrace, že? Zvlášť když je to online hra a vyžaduje spoluhráče. A pak taky: na hrách se dá docela dobře vydělávat, a peníze se hodí třeba na nové modernější vybavení, ne?

A tak se Honza krom psaní her začal ještě učit. Jak podnikat na internetu. Všem ostatním se sice zdálo, že je líný, protože věčně ležel na peci, ale on mezitím sjel všechny knihy, které kdy byly napsány o internetovém marketingu, prošel všemi online kurzy, které se zaobíraly těmito a přidruženými tématy, a vyzkoušel řadu softwarů (a několik z nich vylepšil).

Takže v okamžiku dodělání svého herního trháku nazvaného „Mycrapt“ už měl několikatisícovou databázi fanoušků, které si získal tím, že jim týden co týden pravidelně radil, jak mají hrát tu nudnou hru „Minecraft“. Ve chvíli, kdy Mycrapt vyslal do světa, už byl korunový milionář a úspěch v dolarech na sebe nedal dlouho čekat.

A jak to byl dál, už víte: Zhruba za půl roku se objevilo na příjezdové cestě ke statku obrovské stěhovací auto. Z něj vyskočil Honza a oznámil celé rodině, že se stěhují na Floridu, tak ať si zabalí všechno potřebné a hlavně to neprotahují. Maminka plakala, sestra plakala, starý sedlák plakal – každý z jiného důvodu – ale přestěhování na Floridu nikdo z nich nelitoval. A tak, jestli neumřeli, žijí tam na Floridě všichni šťastně a spokojeně až dodnes…

A zde pár dalších faktů, jak si líný Honza to bohatství k sobě vlastně přitáhl:

  • Na začátku byla vášeň, i když některým přišla trochu ujetá.
  • Pak tam byla spousta studia a postupného a vytrvalého aplikování naučeného v praxi – které bylo ovšem pro mnohé zcela neviditelné.
  • Honza neváhal investovat sám do sebe a učil se od těch, kterým to doopravdy funguje v praxi.
  • V online prostředí je jedno, jestli jste introvert nebo extrovert, a tak se i introvertní Lazy Johnny stal úspěšným podnikatelem, aniž by musel slézt z pece.
  • Johnny okamžitě pochopil nové pravidlo internetového byznysu: Nejdřív dávej, potom ber. Nejdřív svým kontaktům dlouho dával a až pak nabízel produkty.
  • To, že dneska máte nula kontaktů v databázi neznamená, že jich tam pozítří nemůžete mít tisíce.
  • Lidi rádi dostávají. Dávejte jim – a oni vám to začnou sami vracet.

Jeden komentář “Co líný Honza v Americe dělal

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.