Blog

Introvert na tantře

angry_couple

Kdyby mi před pár lety někdo řekl, že se jednoho krásného květnového víkendu ocitnu na kurzu tantry, vysmál bych se mu do očí. Já? Totální introvert, který i na rodinných oslavách měl problém vyjít ven a bavit se s nejbližšími příbuznými? Absolutní nesmysl.

Tantru jsem si představoval jako takovou maskovanou swingers party, na kterou jezdí lidi, kteří mají problém najít si partnera a vybudovat pořádný vztah se vším všudy.

Když jsem se ale dostal k práci na sobě a k osobnímu rozvoji, začal jsem pracovat nejen na své hlavě a změně toho, jak myslím, ale také na svém těle a změně toho, co jsem schopen cítit a přes tělo vnímat. Změnou stravování a pravidelným pohybem jsem postupně shodil 35 kilo. I díky tomu postupně mizely mé introvertní sklony, protože jsem začal pozorovat i mnohem vetší zájem žen o mou osobu 😉

Díky studiu a praktikování tai-chi, kungfu a reiki jsem taky začal mnohem víc cítit energii, jak proudí kolem mne i v mém těle. A začal jsem chtít cítit ještě víc.

Sexuální energie. Je tak silná. Říká se, že je to dokonce nejsilnější druh energie. Co se s ní dá dělat? Tvrdí, že ji lze transformovat v energii životní a že se díky ní dá do života doslova přičarovat cokoli chceme. Anebo jednoduše a prostě: jak můžu zažívat ještě mnohem větší hloubku při milování se svou partnerkou?

A tak se stalo, že jsem se jednoho krásného prodlouženého květnového víkendu ocitl na kurzu tantry. To, co jsem za ty čtyři dny zažil, by vydalo na několik blogových článků. Za prvé tam nebyla banda šílenců nebo úchyláků, kteří zběsile křepčí nazí a souloží všichni v jedné místnosti. Byla tam banda super lidí, kteří často chtějí udělat něco se svým vztahem, protože jim po deseti, patnácti nebo dvaceti letech vztahu v něm skomírá jiskřička vzájemné touhy a polarity, nebo proto, že se věnovali více své práci a dětem než svému partnerovi. Většina z nich byli podnikatelé, tedy lidé, kteří jsou velmi dobře ukotveni ve hmotě a rozhodně je nelze nalákat na nějakou lacinou ezoteriku.

Za druhé jsem tam dostal přesně to, pro co jsem si tam přijel. Uvědomil jsem si, jak je důležité naše tělo. Protože naše minulé zážitky a emoce se neukládají jen do našich mozkových závitů, ale taky do těla. A skrze doteky a milování je možné odstranit řadu bloků, na které jsou běžné „hlavové“ terapie krátké.

Došlo mi, jak moc souvisí náš pocit štěstí s tím, jak se cítíme ve svém těle a jak o něj pečujeme – třeba právě i tím, že mu dopřáváme doteky, jemnou masáž a láskyplné milování.

Zjistil jsem, jak moc energie mi tohle všechno přináší a jak se potom cítím skvěle, plný síly a dobré nálady. A naučil jsem se tam jak pocity štěstí ukotvovat v těle a tím být schopen ho zažívat v ještě mnohem větší intenzitě a nemít propady a výkyvy.

A nebyl jsem sám. Moje přítelkyně mi hned druhý den po návratu psala: „Ono to funguje! Já se cítím úplně jinak. Víš, jak jsem měla pořád problém se vypnout, když jsem byla unavená. Prostě jsem jela dál a ignorovala svoje tělo – a pak jsem vždycky zkolabovala a byla úplně mrtvá a nemohla dělat nic. Tak dneska se cítím fakt úplně jinak. Najednou svoje tělo jasně cítím. Jasně cítím jeho signály a nemůžu nevypnout. Už nemůžu sedět bez přestávky několik hodin v kuse u počítače a pracovat. Jasně cítím, kdy chce hlava odpočinek a tělo se protáhnout, kdy si mám dát pauzu. Tak jdu a udělám si ji – a pak zase jedu a práce mi jde jedna radost.

A já se to tak dlouho snažila naučit hlavou – a nešlo to. A teď jeden kurz tantry, kde tančím, zpívám, řvu, dělám opičky, miluju se, směju se, sestupuju do těla – a je to tu úplně samo. That is just awesome!“

Povzbuzeni novými zážitky a zjištěními jsme si dali minulý víkend hned pokračování, opět v luxusním prostředí Villy Pepita schované v oáze klidu a pohody uprostřed lesů Kladské kotliny v Polsku. A zase jsme si o něco rozšířili naše obzory, schopnosti a zkušenosti a také opět posunuli hloubku našeho vztahu. Jedna z věci, kterou jsem si tam totiž uvědomil a vypozoroval napříč ostatními páry často řešícími velké partnerské problémy a odcizení, byla ta, že všichni do jednoho odtud odjížděli po pouhých pár dnech v mnohem lepší náladě a ve viditelně prohloubenějším partnerském spojení než když přijeli.

A tak jestli chcete jít ke štěstí skrze tělo a milování, zkuste to jako my s Denisou a Richardem na některém z jejich kurzů. Jsou opravdu profíci a ví přesně, co lidem na svých kurzech předkládají a proč.

1 komentářů “Introvert na tantře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.