Blog

Jak mi změna návyků pomohla do Irska

Dublin airport

Kdyby mi před lety někdo jen tak mezi řečí řekl: „Letím na nějakou dobu do Irska, nechceš letět taky?“, okamžitě bych odpověděl: „To nejde. Nemůžu. Nemám čas.“ Anebo něco podobného, značně odmítavého.

V rámci mých zajetých kolejí bylo nepředstavitelné se jen tak během pár dní sebrat, všeho nechat a vypravit se na delší dobu někam dál, bez toho, abych to dopředu plánoval, řešil a připravoval.

Teď sedím na letišti, čekám na své letadlo do Dublinu a přemýšlím nad tím, jak dlouhou cestu jsem od té doby, kdy mi mé staré návyky nedovolovaly užívat si život naplno, vlastně ušel. Jak moc věcí se změnilo tím, že jsem se rozhodl své návyky změnit.

Odstranit ze života ty nefunkční a omezující, a naopak si vytvořit nové, lepší, které mi umožňují naplno žít a využívat příležitosti, které se mi naskýtají. Zkrátka si užívat každý okamžik svého života.

Ono se snadno řekne: „Změň nějaký návyk“, ale když se do toho pustíte, přijdete na to, že to zas tak snadný úkol není. Většina lidí totiž ani nezná základní příčiny, proč se jim ani opakovaně nedaří své návyky změnit, natož principy a postupy, které umožňují, aby se to opravdu povedlo.

I já jsem svého času tápal, jak na to. Potom jsem jednoho dne potkal Pavla Říhu, který zrovna rozjížděl svůj online kurz zaměřený právě na změnu návyků. Dodal mi zásadní informace, které jsem neznal a výrazně mi tak usnadnil další změny.

Spoustu věcí jsem pochopil, převedl je do praxe, a mnoho svých omezujících návyků díky němu změnil snadno a rychle. A i díky těmto změnám dnes sedím opět na letišti, na dalším ze svých výletů po světě. Tentokrát do Irska, užít si zase spoustu nových zážitků, vidět nové věci a poznat nové lidi.

Před časem bych místo toho seděl doma na gauči a záviděl ostatním, kdo dělají to, o čem já jen sním.

Změna mých návyků mi dala neuvěřitelnou svobodu. Svobodu v myšlení, konání i užívání si života bez omezení a kompromisů. A k těmto změnám mi výrazně pomohl Pavel Říha a jeho Akademie návyků.

Chci podrobnosti o Akademii návyků!

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.