Kdo jsem

Můj příběh

Jmenuji se Erik Hutter a jsem především objevitel a dobrodruh, vizionář, inspirátor a motivátor, kouč a mentor – a taky ajťák, podnikatel a investor. Rád objevuju nové věci a nová místa, poznávám nové lidi a užívám si život naplno.

Dřív bych řekl, že moje dosavadní cesta životem byla dost klikatá a plná chyb, omylů a přehmatů snad ve všech oblastech. Dnes to vnímám trochu jinak. Jsem přesvědčen, že moje cesta životem byla a je plná nejrůznějších příležitostí, zdrojů poznání a ponaučení i rozmanitých zkušeností v různých oblastech. Věřím, že stát se tím, kým jsem dnes – tedy šťastným člověkem – mi umožnilo právě a hlavně to, že jsem nakonec přijal nekonečnou výuku ve Škole života jako úžasnou dobrodružnou hru.

Vezměme to ale hezky popořádku…

Když se ohlédnu zpátky do minulosti, přijde mi to už hodně dávno, kdy jsem často marně přemýšlel nad tím, kdo vlastně jsem a jaký je smysl mého života. Tehdy jsem měl velký problém na jakoukoliv odpověď přijít. I to málo co mě napadalo, ve skutečnosti dávalo víc otázek než odpovědí.

Žil jsem na první pohled relativně normálním spokojeným životem, ale neznal jsem pořádně sám sebe, své poslání, svůj smysl života. Můj život pak také podle toho vypadal a vše šlo, jak se říká, od desíti k pěti. Nic mě pořádně nebavilo, stále jsem všude viděl jen negativa a problémy. Postupně jsem dokázal „úspěšně“ likvidovat jak své partnerské vztahy, tak i vztahy s ostatními lidmi. V práci jsem si prakticky prošel syndromem vyhoření. Po zdravotní stránce to také nebyla žádná sláva. Nedokázal jsem se pořádně radovat ani z toho mála co mě občas na chvíli bavilo a tak jsem většinu času utíkal do sterilního světa počítačů a lidem se stále více vyhýbal. Místo abych žil svůj život, jen jsem nějak přežíval.

Jak čas běžel a já se stále více propadal do myšlenek plných beznaděje a někdy i depresí, občas se v mém životě vyskytli lidé, kteří se mi snažili pomoci. Tenkrát jsem si to ještě neuvědomoval, ale s odstupem času mi došlo, že zejména moje tehdejší přítelkyně mi v podstatě zachránila život. I když jí to stálo hodně sil, dala mi neocenitelný dar. Přiměla mě začít pořádně přemýšlet sám nad sebou a svým dosavadním životem. Přemýšlel jsem a někde uvnitř mě se začalo něco dít a měnit. Alespoň občas v záblescích uvědomění jsem začal chápat, že to není svět kolem, kde jsou problémy. Že všechny problémy, které potkávám, jsou mé vlastní. Uvnitř mé hlavy. A začal jsem nad tím přemýšlet ještě více.

Čím dál víc mě frustrovalo uvědomění si faktu, že vlastně neznám sám sebe, své skutečné já. Že nemám žádný smysl života. Že zkrátka ani nevím, jak bych chtěl, aby můj život vypadal.

Touhou tento fakt změnit, začala má cesta za objevováním a poznáváním.

Začal jsem nejprve číst články a knihy o osobním rozvoji, navštěvovat nejrůznější vzdělávací semináře a kurzy a postupně objevoval, že mnoho věcí je jinak než jsem si do té doby myslel. Našel jsem si svou koučku a s její pomocí jsem začal zkoumat všechna zákoutí své hlavy. Někdy moje ego bojovalo proti změnám, přiznat si jak na tom v některých oblastech jsem, nebylo vždy jednoduché. Ale nevzdal jsem se a postupně ze svého života odstraňoval mnoho nefunkčních myšlenkových programů, vzorců chování i nepravdivých názorů, tvrzení a pohledů sám na sebe, ostatní i vše kolem. Pokroky a změny, které jsem sám na sobě postupně pozoroval a které začalo vnímat i mé okolí, mě definitivně přesvědčily, že vykročit na cestu osobního a duchovního rozvoje a poznání, bylo mé nejlepší rozhodnutí v dosavadním životě.

Po této cestě stále kráčím. Čím déle po ní kráčím, tím víc mě baví a jsem vděčný všem, kdo mě na ní inspirují a dodávají mi další a další podněty, poznatky a zkušenosti. Moje cesta se stala mým cílem. Je to možná otřepaná fráze, ale dokonale sedí. Vyzkoušel jsem mnoho metod, návodů a rad od různých autorů z celého světa v různých oblastech svého života. Získal jsem a nadále získávám mnoho poznatků a zkušeností co a jak funguje. Postupně jsem si vytvořil své funkční postupy ve všech oblastech mého života, které průběžně stále vylepšuji. Vydal jsem se tak definitivně svojí vlastní cestou.

Dospěl jsem ke zjištění, že smysl života nemusím vůbec hledat. Upřímně si myslím, že se ani najít nedá. Každý se ale může rozhodnout svému životu dát takový smysl jaký sám chce. Nikde přece není určena žádná “správná” definice smyslu života. Smyslem života může být cokoliv pro co se rozhodnu. A může se také v průběhu času měnit. A tak jsem svůj smysl života nenašel. Vědomě jsem si jej vytvořil.

Stále objevuji nové zdroje poznání a inspirace. Čas od času leckdy „náhodou“ zavadím o nějaký zajímavý seminář nebo kurz, knihu, film či video nebo osobní setkání, kde opět objevím něco nového, další nový pohled nebo inspiraci. Stále se učím. Všude a od všech. A díky tomu, jak v hloubi duše věřím, se stále posouvám dopředu.

pribeh_foto2_mPřevzal jsem plnou zodpovědnost za svůj život a tvořím si ho podle svých představ. Mám se krásně, plním si své sny a jsem šťastný, protože konečně opravdu vím, kdo jsem, co chci a kam kráčím. Zjistil jsem, co mi dává v životě smysl a baví mě žít čím dál více naplno bez kompromisů.

Ve chvíli kdy jsem si sám na sobě ověřil, jak mocná síla se skrývá v koučinku a objevil jsem následně v sobě schopnost předávat toto poznání dalším lidem, začal jsem se aktivně vzdělávat v této oblasti i z pozice kouče. Odtud už byl kousek k objevení takřka neomezených možností NLP (Neuro-lingvistické programování). Studium a praktikování NLP mě zkrátka baví a využívám jej prakticky denně jak ve svém životě, tak při koučinkových sezeních se svými klienty.

Z umělého světa počítačů, ve kterém jsem strávil dlouhá léta, jsem se posunul do světa plného lidí a neomezených možností života. Objevil jsem své skryté schopnosti a dovednosti v komunikaci a práci s lidmi a baví mě pomáhat dalším lidem s nalezením vlastní cesty.

Je to pro mne totiž pokaždé krásný a příjemný pohled, sledovat, jak se tváře lidí rozjasňují, jak se stále více usmívají s každým dalším vyřešeným problémem nebo posunem směrem ke šťastnému a spokojenému životu.

Mojí největší vizí je svět plný šťastných a spokojených lidí radujících se ze života a užívajících si každý okamžik svého života. K naplnění této vize se snažím neustále přispívat při všem co dělám.

Kromě témat osobního růstu a rozvoje, koučinku a NLP se aktivně zajímám i o finanční vzdělávání, trading a investice, podnikání na internetu a moderní informační technologie. Baví mě cestování po naší vlasti i různě po světě, rád vařím, cvičím Tai Ji Quan a Kung Fu a nadšeně objevuji vše krásné a zábavné, co tento svět nabízí.

podpis_erik_h25

 

Vybraní lidé, od kterých jsem čerpal a čerpám inspiraci, zkušenosti a poznání: 

 • Sílu a možnosti koučinku mi jako první pomohli objevit  Bc. Lucie Königová (lucie-konigova.cz) a Ing. Aleš Kalina (ales-kalina.cz)
 • Významným způsobem mě v koučinku a vedení lidí ovlivnili Anthony Robbins (tonyrobbins.com) a Dr. Stephen R. Covey (stephencovey.com)
 • K praktickému používání metod NLP mě osobně přivedl Mick McEvoy (yourcalmcoach.co.uk)
 • Můj pohled na finance kdysi zcela změnil Robert T. Kiyosaki (richdad.com) a Mike Maloney (goldsilver.com)
 • S produktivitou mi pomáhá GTD Davida Allena (davidco.com)
 • V oblasti motivace jsou mi největší inspirací Brian Tracy (briantracy.com) , Mark Dzirasa (dzirasa.com) a Jim Rohn (jimrohn.com)
 • Cenné rady s životosprávou a pohybem mi dodala Mgr. Daniela Šupková (zij-zdrave.cz) a později Bc. Tomáš Jehlička (tomasjehlicka.cz)
 • Že opravdu můžu zcela změnit svůj život, jsem kdysi pochopil díky Louise L. Hay (louisehay.com) a Dr. Wayne W. Dyer (drwaynedyer.com)
 • Jak lze efektivně využívat internet v podnikání mi jako první ukázal David Kirš a po něm řada dalších z celého světa.
 • Začít rozvíjet můj vnitřní potenciál mi pomohla práce Jacka Canfielda (jackcanfield.com)
 • Do magického světa bojových umění Tai Ji Quan a Wudang Kung Fu mě vtáhli Otakar Chochola (tai-chi-wudang.cz) a Yuan Xiu Gang  (wudangwushu.com)
 • a mnoho dalších úžasných a inspirativních lidí z celého světa…
 

Co o mně a mé práci řekli (nebo napsali) ostatní

„E-book mě opět motivoval k zaměření se na důležité věci. Děkuji za něj. Je velmi inspirativní i když znám a občas používám většinu z nich. Mým problémem je vydržet chtít. Často sklouznu zpět do negativity a takovéto texty si rád přečtu abych obnovil svůj postoj. Pro mne tedy velmi přínosné. ☺ “

Aleš Provazník

„Přestože jsem Váš e-book dostala již před 14 dny, měla jsem možnost si jej přečíst až dnes. Především Vám ze srdce za něj DĚKUJI!
Vědomě jsem se rozhodla již před 25 lety, že budu na sobě pracovat, protože už dále nechci být závislá na nikom a na ničem, aby mně samotné bylo dobře… A tak jsem se dostala na cestu tzv. hledajících…
Přestože jsem zřejmě téměř u cíle, vidím, že je ještě třeba trochu zapracovat: moje sebehodnocení ještě není takové, abych se i CÍTILA opravdu šťastná a naplněná. Už sice dávno vím, že nejsem ani horší ba ani lepší než ostatní, ale dosud to plně i necítím…
Váš e-book mi přináší jednoduchá a věřím, že i účinná, PRAKTICKÁ cvičení, jak toho co nejrychleji dosáhnout. Velice oceňuji jeho stručnost, logiku, srozumitelnost a výstižnost!!!
Bohužel se domnívám, že kdybych jej já dostala do ruky před těmi 25 lety, kdy jsem se rozhodla vzít odpovědnost za své štěstí do rukou sama, sám o sobě by mi jen Váš e-book nestačil. Jsem totiž ten typ, kterému ke štěstí nestačí mít jen návod JAK to udělat, aby věci fungovaly, ale potřebuji také vědět, PROČ vlastně tedy takhle fungují? Musela jsem si nejdřív zodpovědět otázku, KDO nebo CO jsem vlastně já? A teprve pak si postupně přicházet na to, jak tuhle znalost správně aplikovat v běžném všedním životě…
A tak až teď na tento základ mohu já úspěšně použít tento e-book. Přišel ke mně ve správný čas! Ještě jednou moc děkuji! “

Pavla Henebergová

„Váš e-book jsem si přečetla a určitě bych se po něj mohla podepsat. Přínosné je pro mě jako celek, protože si myslím, že ty jednotlivé rady jsou takové střípky, které dohromady složí skládanku a člověk se cítí šťastný. Mě nejvíce ne ani tak oslovilo, ale uvědomila jsem si při čtení, že vlastně byť většinu z toho známe a víme, tak to vědomě nežijeme, prostě to v tom našem životě jakoby nepoužíváme a to je právě to nejdůležitější – vědomě tyto rady – doporučení – či návody denodenně žít a to je ta podstata věci. Já sama abych se přiznala, všechno se mi nedaří aplikovat naráz, ale pomaličku po krůčcích, se snažím. Pro mě je trošku oříšek být v přítomnosti, protože ono je pro mě nutné plánovat, protože mám dvě děti a jsem za ně zodpovědná a tak mi tato věc radovat se teď a tady v přítomnosti dělá trochu problém. Musím také dodat, že jste mi připomněl vděčnost, když si člověk každý den uvědomí, za co může být vděčný, tak ten pohled na jeho život je opravdu hned nasměruje směrem ke spokojenosti. Takže opravdu na sobě vědomě aplikovat vaše doporučení je asi to nejdůležitější. A co mi chybělo – moje rada je nikdy s tím už nepřestat !! Je to taková celoživotní práce, která se možná časem zautomatizuje, ale já za sebe musím říct, že jsem vlastně před dvěma lety, takhle na sobě pracovala, a byla jsem šťastná, ale pak jsem jako by zase upustila od toho vědomého dennodenního aplikování do praxe a pomalu se pocit spokojenosti vytratil.
Zdravím Vás, přeji ať se daří a loučím se s přáním prožití spokojeného a naplněného života“

Zdenka Volkmanová

„Vaše www stránky mě oslovily hned během první vteřiny, tak jsem se rozhodla zkusit i Váš e-book. Nedozvěděla jsem se sice nic nového, ale je napsán tak nějak lidsky, “srdíčkem”. Líbí se mi Vás přístup k životu, a jsem ráda, že se Vám podařilo přetavit teorii v praxi. Máte ohromný dar empatie, pochopení pro druhé.

Eriku, chybí mi jedna – z mého pohledu – v určité fázi života, velmi podstatná skutečnost (jestli jsem ji tedy nepřehlídla). Musí se chtít nejen Vám, ale i těm okolo Vás, Vašim nejbližším. A za to jsem jim velmi vděčná. “

Lenka Plášilová

„Milý Eriku, jmenuji se Marcela. Před několika lety jsem začala trpět úzkostnými stavy. Myslím, že se na tom podílela genetika a můj h l t a v ý způsob života. Chtěla jsem být dokonalá manželka, maminka, sportovkyně, pracovnice…hodně jsem dávala a málo přijímala. Od začátku nemoci mi lidé okolo mě nutí do léků, ale já někde uvnitř vím, že nejsilnější v životě je myšlenka. Pracuji na sobě již 7 rokem, ale stále asi něco dělám špatně. Jsem velmi citlivě vychována od svého otce, který mě bohužel 2 dny před vánocemi opustil.
Neustále se vracím do dětství a neumím žít přítomným okamžikem . Neustále na sebe vyvíjím tlak a neumím uchopit život s lehkostí, špetkou humoru a klidem v duši. Někde uvnitř to cítím, ale nezdravě se obávám budoucnosti.

…z Vaší knihy si čtu každý den před usnutím. Mám toho již mnoho načteno – jako poslední – Nejvyšší princip od Alexandera Loyda… a je to pro mne velmi těžké měnit své návyky a přístup k životu …ale já přesto věřím, že se ze mne stane klidná a inspirující žena a opustí mě vnitřní neklid a strach. Děkuji za to, že jsou takoví lidé jako vy, co umějí pohladit po duši a dodat naději – život je krásný a já ho miluji. Přeji Vám v roce 2015 pevné zdraví, hodně vnímavých lidí okolo sebe a vnitřní klid, o kterém pouze Vy víte, že je TO ONO.“

Marcela

„Děkuji za velice jednoduchou, zajímavou a poučnou knihu. Již dříve jsem rozjímal nad smyslem každodenního shonu a stresu, který vede jednoho člověka za druhým do psychické záhuby. Rozhodl jsem se svůj život přeskládat dle nově stanovených priorit a celkem se daří. K malému závěru mi chybí odproštění se od zaměstnaneckého poměru. V rámci hledání potřebných informací jsem narazil na tuto zajímavou knihu, která krásným způsobem konsoliduje většinu mých názorů a postupů, jež se snažím uplatňovat. Ke knize jako takové nemám žádné připomínky. Líbí se mi její pojetí a samotný způsob podání. Pokud někdo má touhu v životě něco změnit, je to dobrý startovní impulz. Zbytek je na každém z nás.“

Petr Gašparec

„Milý Erik, som veľmi rada, že ma “náhoda” zaviedla veľkou okľukou na tvoj profil a knihu. Vážim si ľudí, ktorí sa delia o svoje rady a skúsenosti s inými a preto si vážim aj teba… Myslím, že nám “náhoda” pomôže k zdieľaniu vecí, ktoré chceme, potrebujeme, musíme prepracovať a zažiť, naučiť sa, pochopiť…“

Júlia Borčinová

„Dobrý den, jsem šťastný, ano šťastný, že existují lidé jako vy. Už jsou to skoro dva roky co jsem zjistil, že nejen osudem je člověk veden, ale hlavně tím jak myslí a jaký ve skutečnosti je. Ke změně svého vlastního já jsem se dostal přes knihu Tajemství a otevřelo mi oči, pak jsem viděl ještě spoustu věcí a myšlenek, ale forma jakou jste vy zvolil je úžasná, je jednoduchá, srozumitelná a hlavně přesně cílená pro každou duši, každou individualitu. Někdo má bibli a víru, někdo, jako třeba já, víru v sebe sama v čemž jste mi i vy velkou měrou pomohl. Jsem šťastný a budu i nadále a i vy na tom máte velkou zásluhu. Děkuji pane Hutter“

Michal Komžák

„Vaše knížka pro mě byla velkým přínosem. Už takový rok se snažím najít skulinku, abych na pár dní nechala rodinu rodinou a odjela někam sama, protože jsem měla palčivý pocit, že musím dát na papír vše, co jsem během posledních pár let pochopila, cítila jsem, že se cítím nějak podivně šťastná, ale měla jsem potřebu to tak nějak písemně zformulovat. Nakonec jsem si “vybojovala” 3 dny v dubnu, a za pár týdnů nevím jakou souhrou náhod jsem se dostala na odkaz na Vaši knížku, v níž jste CELOU PRÁCI UDĚLAL ZA MĚ! Sepsal jste přesně všechny mé postřehy, pocity, zjištění. Jsem Vám vděčná, že jste krásně zformuloval rady “nikoho o ničem nepřesvědčujte”, “neřešte věci, které nemůžete ovlivnit”, “nesledujte zprávy”. Člověk když nastoupí cestu štěstí, má potřebu to hned každému sdělit a přesvědčit, aby šli s ním, vždyť je to tak skvělé a jednoduché 🙂 Chce vysvětlit všem, že příležitostí k empatii a pomoci je dost v jeho bezprostředním okolí, že na to nepotřebuje televizi…Že to, že se nedívá na zprávy, neznamená ignoranci a lhostejnost. Však víte…

Podle mě jste vůbec na nic nezapomněl…Myslím si ale (zpětná vazba nemůže být jen med kolem pusy, ne?:), že Vaše knížka je nejpřínosnější pro ty, kteří už tak nějak našli, nebo už jsou na cestě (dokonce se obávám, že se i dostane jen k takovým lidem). Ti, co se nezamýšlejí a náhodou k ní přijdou, nepochopí 🙂 Budou mít 258 námitek na každou radu 🙂 Ale Vaši ambici asi nebylo kohokoli přesvědčovat, že ne? Myslím si, že jste jen měl stejnou potřebu jako já, dát to všechno na papír, nějak ty své nové krásné pocity uchopit. To se Vám povedlo překrásně.“

Anna Simotová, překlady a tlumočení

„Koučink je skvělá pomůcka, aby člověk vyhnal ze své hlavy nepříjemné myšlenky, a aby poznal sám sebe, svoje touhy a možnosti. Mám to štěstí, že mě na mé cestě k osobnímu rozvoji provází právě Erik. Jako kouč i jako přítel je naprosto spolehlivý, profesionální, zapálený pro věc. Vím, že mu můžu říct cokoli, vždy mě vyslechne a pomůže najít řešení. Erik je vynikající kouč hlavně proto, že ho rozvoj osobnosti baví. Celým procesem koučování sám prošel a pořád se dál vzdělává. Nikdy mě nezklamal. Děkuju, Eriku!“

Ester Elexhauserová, zahradní architekt

„Čtení Vašeho e-booku bylo velice příjemné, obrázky zeleného čtyřlístku neustále připomínalo štěstí 🙂 Vaše uvedené rady většinou znám nebo jsem o nich již slyšela. Některé se snažím už delší dobu zkoušet. Někdy je však těžké po tolika letech zaběhlého negativa uvědomit si opak a vzít si z každé situace to dobré.

Dnes ráno jsem se hrozně rozčílila na svého syna, který si zapomněl nějaké věci do školy a my se musely vracet několik kilometrů autem zpět domů, takže přijel do školy pozdě a já byla strašně vytočená. A přesto, že jsem věděla že je to nedůležité a nakonec jsme to zvládly pořád je ve mně ten špatný pocit. A proč Vám to píšu ? Po této události jsem šla na pracovní poradu a cestou jsem si dala myšlenku že si udělám radost a koupím si malou kytičku a ve výloze květinářství mně zaujala malá zelená rostlinka s mnoho malými kulatými lístky s názvem “Štěstí” a já si řekla Chci štěstí. No a za pár hodin jsem se dostala k Vaše e-booku 22 tipů, jak se stát šťastným člověkem!

Vaše rady jsem si heslovitě opsala do svého diáře, to abych je měla pořád při ruce a při zastavení se mohla kouknout zda se jimi řídím. Synovi se dnes omluvím, za to že jsem na něj křičela a Vám děkuji za inspiraci, inspiraci ke šťastnějšímu životu. Je dobré vědět že to někomu opravdu funguje.

A protože v těchto dnech píšu svůj první e-book, je ten Váš pro mne inspirací i po vzhledové a strukturové stránce.“

Jitka Rakušanová

„Ahoj Eriku, taky jsem si stáhl instantní návod na štěstí 🙂 Moc se mi Tvůj e-book líbí – je to stručné shrnutí, ale velmi pěkně napsané a vede to člověka přesně k tomu uvědomit si, kolik věcí sice považuje za samozřejmé, ale ve skutečnosti je ne vždy dělá. Za skvělé považuji i grafické zpracování. Mě pročtení Tvé knížky přivedlo k tomu, že jsem si od dovolené zase začal psát každý večer za co jsem vděčný a za co se chválím. Je to fajn.“

David Churavý

„Dobrý den, velmi děkuji za pěkný ebook. Za prvé bych chtěla dodat, že vše co ve 22 bodech píšete jsem už četla v různých knížkách a přednáškách na webu, ale rozhodně to není výtka, protože v ebooku máte vše hezky shrnuté a v některých bodech jsou znát i Vaše vlastní zkušenosti a poznatky. Ebook mám stažený a určitě se k němu ještě vrátím, protože tyto věco je důležité si občas připomenout. Jinak radami z ebooku se snažím řídit, tak uvidím ještě časem, zda rady budu dodržovat, ale vidím to pozitivně. Mj. máte také ebook moc hezký po estetické stránce. Jak zelená barvička tak čtyřlístky, které symbolizují štěstí. Hodně štěstí. Ještě jednou děkuji. Krásný den.:-)“

Lenka L.

radka_koubova

„Eriku, právě jsem dočetla tvůj eBook, je vynikající. Je to souhrn všech mouder, která se nám denně dostávají, jak v podobě knih, citátů, videí. Je to úžasně zpracované a přehledné, srozumitelně podané. Vřele doporučím každému, kdo CHCE být šťastný a NEBOJÍ se změny. 🙂 Díky za to a přeji spoustu úspěchů :-)“

Radka Koubová, kouč osobního rozvoje a kouč NLP (radkakoubova.com)


dana-sofie_slancarova

„S Erikem jsem se seznámila přes LinkedIn. Prostě si mě drze přidal do kontaktů a já se ho stejně drze zeptala, jestli se známe. Když jsme se o dva dny později potkali face to face, protože jsme mezitím zjistili, že bydlíme ve stejném městě, došlo mi, že je to člověk, kterého jsem už dlouho hledala. Erik mě dokáže neustále rozesmívat a udržovat mě ve skvělé náladě – a zároveň mi předkládat ne úplně jednoduché výzvy. Přistihla jsem se, že od té chvíle, co ho znám, mám po většinu času při své práci pusu od ucha k uchu a ještě mnohem víc se věnuju jen tomu, co mě baví – anebo mě možná mezitím začalo bavit i to, co mě do této chvíle nebavilo. Erik má několik úžasných darů, které ho předurčují být skvělým koučem: Za prvé zná sám sebe a sám sebe posunul tam, kam vede druhé (a to není u všech koučů pravidlem). Za druhé dokáže druhým naslouchat a vciťovat se do toho, co řeší (ani to bohužel neumějí všichni koučové). A za třetí má dar brilantní analýzy a hloubkového vyhodnocení, daný jeho profilem Lorda. A za čtvrté, a to mě na něm baví asi úplně nejvíc, je s ním totální pohoda;-)) Chcete-li mít tedy kouče, který vás posune a ještě si s ním užijete spoustu legrace, chtějte Erika.“

Dana-Sofie Šlancarová, lektorka, spisovatelka, podnikatelka, autorka projektu Cyklická žena® (www.cyklickazena.cz)


jirina_macelova

“S Erikem je radost spolupracovat. Oceňuji jeho dovednosti koučování, kdy mne provázel několika tématy. I když jsem kouč, nedokázala jsem sama bezpečně projít hranice ,,bezpečné” zóny překročit. Koučink s Erikem mi přinesl mnohem více pochopení pro člověka a jeho individualitu, množství obdivu k nekonečnosti lidské tvořivosti a velkou pokoru k tomu, co člověk dokáže. Na základě vlastních zkušeností a výsledků doporučuji koučink s Erikem jako velmi účinnou cestu pro ty, kteří se chtějí stát aktivními tvůrci svého života.“

Jiřina Máčelová, HR manažer, kouč


 

Neziskové projekty, které přímo podporuji

Člověk v tísni

Logo Člověk v Tísni

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Usiluje o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost k problémům doma i za hranicemi naší země.

V současné době se věnuje čtyřem hlavním aktivitám:

Humanitární pomoc a rozvojová spoluprácePoskytování okamžité humanitární pomoci lidem v nouzi při přírodních katastrofách nebo ve válečných krizích a zároveň dlouhodobá pomoc lidem žijícím v chudobě a špatných životních podmínkách. V zemích Afriky, Asie a Evropy realizuje rozvojové programy, které se snaží zlepšit přístup obyvatel ke vzdělání, zdravotní péči, dostupnost pitné vody, dodržování hygieny, rozvoj místních zdrojů obživy i zapojení lidí do procesů ovlivňujících dění v jejich zemi.

Podpora lidských právPomoc disidentům a podpora občanské společnosti v nesvobodných zemích a státech, které procházejí demokratickou transformací. Programy podpory lidských práv jsou v současné době realizovány na Kubě, v Barmě, Bělorusku, Rusku, Moldávii a na Ukrajině.

Programy sociální integracePodporuje sociální vzestup chudých či ohrožených rodin prostřednictvím poradenských a vzdělávacích služeb. Ve více než 70 českých, moravských i slovenských obcích poskytuje podporu samosprávám, vedoucí k sociální soudržnosti a rozvoji obcí.

Vzdělání a osvětaPořádá Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který ročně navštíví kolem 100.000 diváků ve 40 městech. Vzdělává pedagogy i veřejnost v tématech chudoby, rozvojové spolupráce, migrace nebo xenofobie.

Pokud chcete pomoci také, zapojte se:  Chci také pomoci!

Oficiální web: www.clovekvtisni.cz

Nadace Terezy Maxové dětem

nadacetm

“Rozhodla jsem se pomoci dětem, protože ony sami nemají šanci něco změnit.”

Tereza Maxová

Základním posláním Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině.

Více než 24 tisíc dětí u nás vyrůstá v ústavní výchově. Díky tomuto faktu se Česká republika umístila na předních místech v Evropě, v počtu dětí vyrůstajících mimo svou vlastní rodinu. Evropské prvenství pak naše republika drží v přepočtu dětí umístěných v ústavní výchově (na 100.000 obyvatel).

Základní pilíře podpory:

Prevence nežádoucího odebrání dítěte z rodinného prostředí. Věříme, že dítěti je nejlépe v jeho vlastní biologické rodině, proto nabízíme ohroženým rodinám konkrétní pomoc prostřednictvím odborných neziskových organizací. Nadace v dané oblasti podporuje např. terénní práce, asistenční a konzultační služby pro rodiny v krizi, nejrůznější terapie, snaží se o změnu systému, atp.

Podpora náhradního rodičovství. Pokud selžou mechanizmy prevence a dítě je přece jen odebráno z rodinného prostředí, pak usilujeme o významné zkrácení jeho pobytu v ústavní výchově. Podporou rozšíření všech forem náhradní rodinné péče a profesionalizací pěstounské péče se snažíme dítěti co nejrychleji zajistit bezpečí a laskavou náruč náhradní mámy a táty.

Kompenzace nedostatků ústavní výchovy je oblast úzce spojená s podporou dětí vyrůstajících v kojeneckých ústavech a dětských domovech. Mladý člověk, který strávil většinu svého dosavadního života v ústavní výchově, potřebuje pomoct se začleněním do samostatného života. V této oblasti je proto především podporováno vzdělání, všestranný rozvoj a také snaha dopřát těmto dětem rovné příležitosti k zapojení se do samostatného života po opuštění dětského domova.

Účelem nadace je všestranná podpora a pomoc znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Do pomoci se můžete zapojit také:  Chci také pomoci!

Oficiální web: www.nadaceterezymaxove.cz

Skutečný dárek

skutecnydarek

Skutečný dárek je projektem neziskové organizace Člověk v tísni.

Nákupem darovacího certifikátu v e-shopu Skutečný dárek přispějete na sbírku Skutečná pomoc. 100 % ceny darovacího certifikátu jde právě do této veřejné sbírky.

Sbírka Skutečná pomoc slouží k systematické a efektivní pomoci v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

Z výtěžku sbírky Skutečná pomoc jsou budovány zdroje pitné vody, staví se školy a nemocnice a jsou podporováni drobní rolníci, aby se sami dokázali uživit.

Více informací naleznete na www.skutecnapomoc.cz